Rubriky:

Ostatní

Svaz není soukromá firma, tvrdí generální sekretář ČMFS Řepka

11. prosince 2010 09:04

Generální sekretář fotbalového svazu Rudolf Řepka má za sebou perný týden. Kromě běžné agendy se mu program rozrostl o důležitou akci – Praha hostila prosincové zasedání Výkonného výboru UEFA, což znamená, že se v našem hlavním městě objevila kompletní generalita evropského fotbalu. Pro český fotbal byla tato akce vysoce prestižní záležitostí, z níž by mohl v budoucnosti profitovat. „Pořadatelem je UEFA a většinu si organizuje a zajišťuje ve vlastní režii. Zbytek je na nás. Na tom, jak se úkolů zhostíme, závisí hodnocení,“ řekl Řepka.

 

Lukáš Táborský, Právo

Co pro hostitelský svaz znamená takováto akce?

Především je to velká čest, ale také hodně starostí. Pořadatelem je UEFA a většinu si organizuje a zajišťuje ve vlastní režii. Zbytek je na nás. Na tom, jak se úkolů zhostíme, závisí hodnocení. A protože v Praze byla řada předsedů fotbalových svazů, ředitelé odborů UEFA a dalších významných osobností, je takové zasedání příležitostí ukázat, co umíme.

Je to jistě i vítaná příležitost nasbírat politické body, že?

Předseda Ivan Hašek i já se z kontaktů na různých úrovních s většinou lidí známe, ale není nad to s nimi pohovořit „v domácím prostředí“. Navíc jsme dostali jakýsi bonus – měli jsme možnost být přítomni vlastnímu jednání výkonného výboru.

Co vás zaujalo?

Jak to mají připravené. Zasedání na konci roku je mimo jiné o zprávách jednotlivých komisí, a tam to šlo ráz na ráz. Vlastně celé jednání skončilo v předstihu. Kéž bychom to mohli říci i o našich jednáních.

Celý rozhovor s Rudofem Řepkou, v němž hovoří i o vnitřních svazových záležitostech, najdete na Sport.cz v rubrice Zprávy z ČMFS.

Jaroslav Kolář, tiskový mluvčí ČMFS

Zrušit


Časová osa: Ostatní