Rubriky:

Ostatní

Revoluce podle Platiniho a Blattera: Liga jen v létě, Euro a MS v zimě

19. ledna 2011 16:23 - BERLÍN

Fotbal možná čeká v nejbližších letech velká termínová revoluce, píše v pondělením vydání německý Bild. Šéf světové federace FIFA Sepp Blatter a prezident evropské unie UEFA Michel Platini prý chystají naprosté oddělení klubového kalendáře od reprezentačního. Zatímco ligové soutěže by se hrály od března do října, pro Euro či mistrovství světa by byla vyhrazena zima...

 

Petr Horník, Právo

Mistrovství světa nebo Evropy by podle navrhovaného modelu zahajovalo sezónu na přelomu února a března. Následujících osm měsíců by bylo kompletně rezervováno pro klubový fotbal.

V listopadu by pak přišly na řadu opět národní týmy, které by měly šest týdnů na kvalifikační či přípravné zápasy. Na přelomu prosince a ledna by hráči dostali čtyřtýdenní dovolenou, po níž by reprezentanti zahájili měsíční přípravu na turnaj samotný.

Revoluční model, s kterým se má do března oficiálně seznámit Evropská asociace klubů (ECA), vychází z Platiniho návrhu z roku 1998. Tehdy prý tento plán ztroskotal na odmítnutí ze strany Španělska a Itálie, kde nechtěli hrát ligové soutěže v nejteplejších letních měsících.

S výhledem na mistrovství světa 2022 v Kataru, které by se kvůli tamním klimatickým podmínkám mohlo hrát v zimě, je znovu tento plán na pořadu dne. Pokud by ho skutečně výkonný výbor FIFA schválil, došlo by podle Bildu ke změně nejdříve v roce 2015.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní