Trivel Klatovy si již téměř zajistil play-off

Dvě velká překvapení se odehrála v sobotu v celotátní lize Futsalu – sálového fotbalu. Nejdříve pražský Chemcomex podlehl celku Bomby k tyči Vamberk. Chemcomex první poločas jasně dominoval, ale svou převahu dokázal využít jen jedním gólem Uhlíře a o především díky zásahům vynikajícího vamberského gólmana Moronga.

Ilustrační foto

Ve druhém poločase Chemcomex polevil a zápas neuvěřitelně vygradoval v poslední minutě. Nejdříve Mráz vyrovnal a vteřinu před konce Kaplan po rychlém protiútoku překvapivě strhl vítězství na stranu Vamberku. Sestřih tohoto zápasu a dalších třech, které se odehrály v radotínské hale, můžete vidět na http://www.net-tv.cz/.

Druhé překvapení bylo k vidění v Třeboni. SMR Zlín, třetí tým tabulky, nestačil na Bombarďáky Větřní. Ti se tak ještě (a s nimi i FS Sádek) přihlásili do boje o play-off (na osmý celek ztrácí čtyři kola před koncem pět bodů). Jihočeskému týmu k vítězství pomohl především hattrick Bordače, čtvrtý gól přidal jejich kapitán Soukup a Zlín, který v celém zápase tahal za kratší konec, už pouze tři minuty před koncem korigoval výsledek na konečných 4:1.

Naopak kdo se silně přiblížil startu v play-off, je tým Trivel Klatovy. V jeho dresu září Radek Kočí, který s devatenácti brankami vede tabulku střelců. I jeho čtyři branky pomohly Klatovům k šesti sobotním bodům za výhry nad celky Goll Běloves a Bomby k Tyči Vamberk, tedy nad přímými konkurenty v boji o postup mezi nejlepší osmičku. V tuto chvíli mají Klatovy již devítibodový náskok na devátý tým a i přes těžký los v posledních čtyřech kolech už by o účast ve čtvrtfinále ligy neměly přijít.

12. FK ADRIA Nový Bor2 1 1526:817

(Prvních osm týmů má zajištěnu účast v play-off, poslední tým je sestupujícím, celek na jedenáctém místě čeká kvalifikace o celostátní ligu)