Rubriky:

Ostatní

Sparta si z turnaje v Dubaji milióny neodveze

23. ledna 2011 12:39 - DUBAJ/PRAHA

Částku v přepočtu 19 miliónů korun získá vítěz turnaje Match World Cup 2011, jehož se v Dubaji zúčastní i Sparta. Ta ale může na tyto i menší peníze zapomenout. V sobotu prohrála i druhý zápas, tentokrát s ruským mistrem Zenitem Petrohrad 0:3, když se na trávníku objevila postupně nejsilnější možná sestavě. Chyběli jen Wilfried a Zápotočný, kteří jsou lehce zranění.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

„My jsme nepřijeli pro peníze, ale za kvalitní přípravou. Hráči jdou do zápasů z plné zátěže. Na rozdíl od ostatních účastníků mezi utkáními trénujeme dvoufázově,“ odmítl spekulovat o finanční odměně generální sportovní manažer a kouč Jozef Chovanec.

„V prvním utkání proti vítězi Íránského poháru Persepolisu se projevila ještě únava z dlouhé cesty. Hráči spali jen pár hodin. Soupeř byl kvalitní a Zenit v sobotu samozřejmě ještě kvalitnější,“ dodal. „Mluvil jsem s trenérem Petrohradu Spallettim, který se netajil tím, že přijeli turnaj vyhrát,“ řekl Právu do telefonu kapitán Sparty Tomáš Řepka.

Z Dubaje nijak u vytržení není... „Na dovolenou to je dobré, ale my tu makáme a máme těžký nohy. Navíc jezdíme na zápasy hodinu tam a hodinu zpátky. Počasí nám ale vyhovuje, protože je lehce pod mrakem a dokonce i sprchlo, takže ve vedru netrpíme. Ve středu hrajeme o páté místo se Šachtarem Doněck, který také normálně trénuje a jeho hráči jsou stejně utahaní jako my.“

Sparta se vrací z Dubaje ve čtvrtek a už v sobotu letí do Španělska na závěrečnou část přípravy, kde také sehraje několik zápasů. Domů se vrátí 9. února a 17. 2. přivítá na Letné Liverpool v 2. fázi Evropské ligy. Vstupenky se začínají prodávat už dnes.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní