Rubriky:

Ostatní

OBRAZEM: Bizarní zákaz před Eurem 2012. Ukrajinky protestovaly nahé

2. února 2011 10:39 - KYJEV

Před Eurem 2012 to na Ukrajině zajímavě vře. V souvislosti s fotbalovým svátkem chce tamní vláda zakázat obyvatelům sušit na balkónech spodní prádlo, obyvatelé by se na nich navíc neměli objevovat nazí či v negližé. Týká se to všech měst, které budou šampionát hostit. Bizarní plán rozzlobil Ukrajinky, které v mrazivém počasí odvážně protestovaly nahé.

 

fotobanka Profimedia

V ukrajinské metropoli Kyjevě mají za to, že vedle mohutných investic do zkrášlování města by měla vláda také nařídit místním, aby během šampionátu své balkóny vyprázdnili a nevycházeli na ně jen tak, svou polonahou přítomností by totiž prý mohli narušit estetický dojem z mistrovství i samotného města.

Protest svlečených ukrajinských slečen v KyjevěProtest svlečených ukrajinských slečen v Kyjevěfoto: fotobanka Profimedi
Plán zkrášlit balkóny ukrajinské metropole první únorový den vyšel, ovšem díky svlečeným aktivistkám z neziskovky FEMEN. Desítka polonahých dívek vystoupila na jeden z balkónů na hlavní kyjevské třídě s nápisy „Náš balkón, náš hrad“ či „Chceme chodit na své balkóny ve spodním prádle“. Protestující ženy nezastavil ani pětistupňový mráz.

Protest svlečených ukrajinských slečen v KyjevěProtest svlečených ukrajinských slečen v Kyjevěfoto: fotobanka Profimedia

Plánovaný zákaz by měl platit pro všechny balkóny do vzdálenosti 500 metrů od stadiónů, a to ve všech ukrajinských městech, kde se bude Euro za rok v létě hrát. Vedle Kyjeva jsou to také Lvov, Charkov a Doněck.

Protest svlečených ukrajinských slečen v KyjevěProtest svlečených ukrajinských slečen v Kyjevěfoto: fotobanka Profimedia

V Polsku, s nímž bude Ukrajina mistrovství Evropy spolupořádat, nic podobného nechystají, ovšem i tam mají před blížícím se fotbalovým svátkem řadu trablů, především s divokými fanoušky.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní