Rubriky:

Ostatní

Ronaldinho při debutu vedl Flamengo jako kapitán k vítězství

3. února 2011 09:02 - RIO DE JANEIRO

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho má za sebou úspěšnou premiéru v dresu Flamenga. Do utkání proti Nova Iguacu nastoupil s kapitánskou páskou a týmu pomohl k výhře 1:0.

 

Silvia Izquierdo, ČTK/AP

Zápas byl v Riu de Janeiro očekávanou událostí a na stadiónu Enganhao přivítalo bývalou hvězdu Barcelony a AC Milán přes 40 tisíc fanoušků, kteří na tribunách vytvořili mozaiku s nápisem "Vítej, R10". "Tohle byl jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě. Můžu jenom poděkovat spoluhráčům a fanouškům, kteří mě přivítali s otevřenou náručí," řekl Ronaldinho po zápase.

Třicetiletý fotbalista se za velkolepé přivítání odvděčil nebezpečným přímým kopem a několika podařenými akcemi. "Po tak dlouhé době, kdy jsem nehrál, se musím dostat do rytmu a zvyknout si na nové spoluhráče," citovala útočníka agentura Reuters.

Mistr světa z roku 2002 se do Brazílie vrátil po deseti letech a začátkem ledna se dohodl s Flamengem na smlouvě do roku 2014. V Evropě Ronaldinho nastupoval za Paris Saint-Germain a poté odešel do Barcelony, kde vedle ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa v anketě FIFA získal také Zlatý míč. V AC Milán hrál od roku 2008, na výkony z katalánského klubu ale navázat nedokázal.

Od návratu do vlasti si Ronaldinho slibuje, že se mu podaří dostat se zpět do reprezentace. Za národní tým by si totiž rád zahrál příští rok na olympiádě v Londýně a v roce 2014 na mistrovství světa, které bude Brazílie hostit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.