Rubriky:

Ostatní

Podle experta byla ovlivněna až stovka zápasů za 5 měsíců

9. února 2011 18:45 - BERLÍN

Až stovka fotbalových zápasů z 24 evropských zemí byla ovlivněna za posledních pět měsíců. S tímto odhadem přišel výkonný ředitel společnosti Sportradar Carsten Körl, jenž svědčí v rozsáhlé korupční aféře, kterou vyšetřuje soud v Bochumi.

 

archiv, Sport.cz

"Ovlivňování zápasů finančními prostředky se rozmáhá," upozorňuje expert na korupci, se kterým úzce spolupracují UEFA i FIFA. "Je zřejmé, že se v poslední době rozvíjí nekalé sázkařské aktivity, neboť je mnoho způsobů, jak ze zápasů získat peníze," dodal.

Körl nechtěl být konkrétní, na které zápasy či ligové soutěže padá největší podezření, počet ovlivněných zápasů ale odhaduje na 70 až sto.

V Bochumi probíhá soud se čtyřmi hlavními osobami z rozsáhlého sázkařského gangu, který čítá až 200 jmen podezřelých z korupce a ovlivňování výsledků zápasů řady evropských lig včetně Ligy mistrů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.