Rubriky:

Ostatní

Také Lotyši žádají o prošetření podezřelého "penaltového" zápasu

14. února 2011 17:05 - RIGA

Zástupci Lotyšského fotbalového svazu se přidali ke svým kolegům z Bolívie, Bulharska a Estonska a požádali představitele FIFA a UEFA, aby vyšetřili okolnosti podezřelých přípravných zápasů. Minulý týden v Turecku porazilo Lotyšsko Bolívii 2:1, přičemž všechny góly padly z penalt. Také ve druhém zápase v Antalyi, který skončil mezi Estonskem a Bulharskem 2:2, padaly góly pouze z penalt.

 

Jan Handrejch, Právo

FIFA už přislíbila na výzvu národních svazů vyšetřování zápasu mezi Bulharskem a Estonskem. Lotyši nyní chtějí, aby se federace zaměřila i na jejich zápas. "Lotyšský fotbalový svaz neuspěl ani při zjišťování pravých jmen rozhodčích a jejich národnosti," prohlásil mluvčí Martins Hartmanis.

Bolivijští zástupci po podezřelém řízení přípravných zápasů oznámili, že ruší další duely s Finskem a Bulharskem, které se měly v březnu konat opět v Turecku.

Mluvčí estonského svazu Mihkel Uiboleht už ve čtvrtek prohlásil, že se jejich výprava těsně před zápasem dozvěděla o možném zmanipulování utkání. Podle agentury DPA byla pořadatelem zápasů sportovní firma z Thajska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní