Rubriky:

Ostatní

Zemřel kapitán stříbrné chilské jedenáctky Ladislav Novák

21. března 2011 09:43 - OSTŘEDEK

Ve věku 79 let zemřel dnes ráno v Ostředku u Benešova kapitán stříbrného týmu z fotbalového mistrovství světa v roce 1962 v Chile Ladislav Novák. Rodák z Loun patřil v padesátých a šedesátých letech k nejlepším obráncům světa, zároveň byl fotbalovým gentlemanem, který nebyl nikdy vyloučen.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Levý obránce se stal jednou z klíčových postav pražské Dukly v éře Josefa Masopusta, v jejímž dresu osmkrát slavil mistrovský titul. V reprezentaci sehrál 75 zápasů, z toho 71 s kapitánskou páskou. Byl na třech mistrovstvích světa a vedle stříbra z Chile získal i bronz na mistrovství Evropy v roce 1960.

Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem a na začátku sedmdesátých let vedl krátce i československou reprezentaci. S Duklou získal další titul jako trenér v roce 1982.

Posledních pět let strávil Ladislav Novák v léčebně dlouhodobě nemocných v Ostředku u Benešova a kvůli nemoci se nezúčastnil ani letošních oslav Masopustových osmdesátin. O jeho úmrtí informoval ČTK bývalý předseda fotbalového svazu Rudolf Kocek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní