Rubriky:

Ostatní

Slovenský fotbalový svaz dluží reprezentantům peníze za zápasy

31. března 2011 10:49 - BRATISLAVA

Slovenský fotbalový svaz (SFZ) kvůli své nelichotivé finanční situaci nezaplatil reprezentačnímu týmu od loňského mistrovství světa peníze za kvalifikační a přípravné zápasy. Přiznal to šéf SFZ Ján Kováčik, podle kterého je svaz ve ztrátě 650 000 eur (zhruba 16 miliónů korun).

 

Yves Herman, Reuters

"Dlužíme reprezentantům startovné za šest zápasů. Prioritně jsme řešili náklady spojené s reprezentacemi, zajišťovali jsme platy zaměstnanců svazu," uvedl Kováčik. Hráčům přislíbil, že dluhy svaz uhradí do června.

Odměny vyplácené svěřencům reprezentačního trenéra Vladimíra Weisse za kvalifikační zápas stouply na 2000 eur z dřívějších 1600. Za přípravný zápas má každý hráč nárok na 800 eur.

Špatné hospodaření svazu odkrylo dusnou atmosféru mezi členy vedení slovenského fotbalu. Vztahy patrně zhoršil i únik zprávy o stavu fotbalového svazu do médií, a to včetně rozdělení odměn za historicky první účast slovenské reprezentace na fotbalovém šampionátu loni v JAR. "Máme více než dvacetistránkovou auditorskou zprávu o nedostatcích v účetnictví SFZ," upozornil Kováčik, jenž u kormidla svazu loni na podzim vystřídal do té doby dlouholetého šéfa SFZ Františka Laurince.

Právě Laurinec se zařadil mezi kritiky svazu mimo jiné za to, že prý nepočítá s aktivnějším využíváním peněz od evropské i světové fotbalové federace UEFA a FIFA. Vedení SFZ to odmítlo a poukázalo na údajně nevýhodnou smlouvu s marketingovým partnerem UFA Sports, kterou Laurinec v minulosti podepsal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní