Rubriky:

Ostatní

Po řádění fanoušků se bude fotbal v Egyptě hrát asi na vojenských základnách

5. dubna 2011 12:43 - KÁHIRA

Po skandálním řádění fanoušků při fotbale v Káhiře se možná odehraje zbytek ligové sezóny v Egyptě bez diváků. Sobotní duel africké Ligy mistrů mezi domácím Zamalekem a tuniským týmem Africain se zvrhl v běsnění až několik tisícovek diváků přímo na trávníku, kteří honili hlavně rozhodčího po neuznaném gólu a po sobě navzájem házeli kameny, vytrhané sedačky i dělbuchy.

 

Abdallah Dalsh , Reuters

Běsnění odneslo zraněním nejméně devět lidí. Zamalku nyní hrozí vyloučení z Ligy mistrů a vysoká pokuta. Egyptský svaz oznámil, že zbytek ligových zápasů se může odehrát za zavřenými dveřmi nebo na vojenských základnách.

Fotbalové dění se přitom v Egyptě zastavilo v lednu na tři měsíce kvůli mohutným protestům za svržení prezidenta Husního Mubaraka. Po dlouhé pauze se odehrálo jen pět zápasů a jeden z nich skončil sobotní skandální bitkou v Káhiře.

Stovky fandů vtrhly na hřiště

Vše odstartoval alžírský sudí v nastaveném čase druhé půle, když neuznal Zamalku branku na 3:1, která by pro egyptský klub znamenala postup. Stovky rozzlobených fandů vběhly na hřiště a chystaly se napadnout rozhodčího. Pořadatelé chránili hráče vlastními těly, egyptská vláda už se tuniské straně za skandál omluvila.

Fotbalová liga v Egyptě měla po demonstracích pokračovat od 13. dubna, ale po sobotní bitce byl její začátek znovu odložen na neurčito.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní