Rubriky:

Ostatní

Damková byla podruhé nominována na MS fotbalistek

15. dubna 2011 21:37 - PRAHA

Rozhodčí Dagmar Damková bude podruhé v kariéře pískat zápasy na mistrovství světa fotbalistek. Šestatřicetiletá sudí byla nominována na letošní šampionát, který se uskuteční od 26. června do 17. července v Německu.

 

René Volfík, ČTK

Damková přijala tuto zprávu s velkou radostí. "Byla jsem spolu s ostatními před pár týdny na testech v Portugalsku, které dopadly z mého pohledu dobře. Ale i tam bylo vidět, že konkurence je rok od roku větší. Jde o mistrovství světa, zastoupeny musejí být všechny kontinenty, a tak není kvóta pro Evropu tak velká, jako když se pořádá evropský šampionát," uvedla na webu fotbalového svazu.

Na MS byla už v roce 2007 v Číně. Na olympiádě v Pekingu pak pískala dokonce finále ženského turnaje stejně jako předloni na evropském šampionátu ve Finsku. Láká ji představa, že by si zapískala finále i letos ve Franfurtu nad Mohanem. "Bylo by to krásné, kdyby se to podařilo. O tom, kdo bude řídit finále, nerozhodují jen dobré výkony. Přichází na řadu politika, záleží na tom, které země se do finále dostanou, z kterého jsou kontinentu. Moje šance by byla větší v případě, že by hrály na obou stranách evropské výběry," prohlásila Damková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní