Rubriky:

Ostatní

Haškův apel tajemným majitelům Slavie: Vylezte a společně klub zachraňme!

20. dubna 2011 15:42

Kritická situace fotbalové Slavie dohnala i strahovskou generalitu k činům. Pochopitelně jen proklamačním, protože zadlužený vršovický klub fotbalová vláda spasit nemůže. Finanční půjčka červenobílým ze strahovského ústředí nepřichází vůbec v úvahu, jiná forma pomoci je také těžko představitelná. „Přitom situace Slavie je opravdu vážná,“ obhajuje první muž českého fotbalu Ivan Hašek apel adresovaný majitelům vršovického klubu, s nímž jeho vláda po středečním jednání přišla.

 

Jan Tauber

Apel, že jste ve spolupráci s majiteli Slavie připraveni učinit všechny kroky vedoucí k záchraně klubu, se sice hezky poslouchá, ale může přinést nějaký efekt?

Pokus vyvolat jednání jsme učinili, pomoc k záchraně tradičního klubu proklamovali. Jde nám o to, aby Slavia zůstala na fotbalové mapě. Teď je proto míč na její straně.

Obrátili jste se na majitele Slavie. Znamená to snad, že jste tajemnou vlastnickou strukturu vršovického klubu rozkryli a majitele už konečně znáte?

Samo sebou že je neznáme. Ale právě proto je vyzýváme k jednání o společných krocích, jež by vedly k záchraně klubu. Proto apel, proto výzva.

Fanoušci Slavie udělili majitelům klubu symbolickou červenou kartu.I fanoušci Slavie se ozvali a udělili majitelům klubu symbolickou červenou kartu.foto: ČTK/Michal Doležal

Myslíte, že přinese nějaký výsledek?

Nechceme už mluvit v hádankách. Měli bychom si sednout a říci si, co je pro záchranu Slavie možné udělat. Její situace je opravdu vážná.

To ovšem musí nejlépe ze všech vědět vlastníci Slavie. Máte nějaké signály či indicie, že se s vámi míní setkat a chtějí jednat?

Zatím ne. Právě proto naše výzva přichází.

A co třeba jiná forma pomoci než pouhý apel na majitele skrývající se v anonymitě? Co třeba prodloužit termín licenčního řízení a dát tak Slavii čas, aby sehnala peníze, uhradila deseti milionový dluh, který k hráčům má a případně se vyrovnala s dalšími pohledávkami, jež ji tíží?

To jsou věci, jež jsme neřešili. My chceme v tuto chvíli udělat vše proto, aby Slavia na fotbalové mapě zůstala.

Takže udělat výjimku a třeba prodloužit termín licenčního řízení, což by pochopitelně představovalo až příliš nebezpečný precedens, nepřichází v úvahu?

Nechci na toto téma spekulovat, teď nám jde o záchranu našeho tradičního fotbalového klubu.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní