Necid pomohl brankou i proměněnou penaltou CSKA do finále poháru

Tomáš Necid přispěl gólově k postupu fotbalistů CSKA Moskva do finále Ruského poháru. Český útočník v souboji s městským rivalem Spartakem vstřelil první branku utkání, které ale skončilo i po prodloužení 3:3, a pak se trefil v penaltovém rozstřelu. Ten CSKA vyhrálo 5:4 a ve finále se 22. května střetne s Alanií Vladikavkaz, která rovněž na penalty (6:5) přešla přes Rostov.

Útočník moskevského CSKA Tomáš Necid pomohl CSKA do finále poháru.

Necid v základní hrací době skóroval v 42. minutě, ale ještě před poločasem Spartak vyrovnal. Ve druhé půli padly dvě branky na obou stranách a prodloužení nerozhodlo. Necid dostal důvěru i v penaltovém rozstřelu a přesnou trefou vyrovnal na 1:1. Postup CSKA zajistil brankář Igor Akinfejev, který chytil střelu v třetí sérii. Střelci CSKA se před padesáti tisíc fanoušky ani jednou z pěti penalt nemýlili.

Vladikavkaz remizoval v druhém semifinále s Rostovem 0:0 a penalty vyhrál 6:5.

Semifinále Ruského fotbalového poháru:
Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:3 (1:1), 4:5 na pen. (za hosty dal Necid první gól a proměnil penaltu), Rostov - Vladikavkaz 0:0, 5:6 na pen.