Rubriky:

Ostatní

Šmicrové si zahrají v McDonald´s Cupu spolu

17. května 2011 14:41 - PRAHA

Jedna z legend českého fotbalu Vladimír Šmicer a jeho sedmiletý syn Jiří, toho času kanonýr žákovského celku Dolních Chaber, jsou patrony 14. ročníku žákovského fotbalové turnaje McDonald´s Cupu. V rámci celostátního finále, které hostí 13. a 14. června Olomouc, nastoupí v týmu McDonald´s proti osobnostem, za které bude hrát i předseda ČMFS Ivan Hašek.

 

Petr Horník, Právo

„Na rozdíl od Vládi je Jirka gólový,“ píchl si Hašek do svého spoluhráče z Dolních Chaber. Šmicer junior, který už za svůj tým nastřílel v této sezóně 32 gólů, jen povzdechl, že jeho škola bohužel už turnaje vypadla. „Příští rok to ale bude lepší,“ slíbil.

Celostátní turnaj pro žáky a žákyně 4. a 5. tříd se blíží ke svému vrcholu. Koncem května jsou na programu už krajská finále, z nich ti nejlepší přijedou do Olomouce. „V tomto ročníku se do turnaje zapojilo 2902 škol a podle čísel, která ještě nejsou úplná, na 77 800 dětí. A to jsou tyto ročníky oproti předchozím přeci jenom slabší. Zapojilo se i na 4500 učitelů a trenérů,“ konstatoval předseda Asociace školních sportovních klubů Ladislav Petera.

Úterní setkání s novináři se uskutečnilo v nově zrekonstruovaném největším a nejmodernějším McDonaldu nejen v Česku na pražském Václavském náměstí. Jak zdůraznil generální ředitel McDonald´s pro Česko a Slovensko Radek Janalík, turnaj je největší svého druhu v Evropě.

Duše turnaje, Drahomíra Jiráková, ředitelka komunikace McDonald´s, připomněla, že v minulosti byli patrony turnaje například Tomáš Rosický nebo Patrik Berger. Loni to byl útočník české fotbalové reprezentace a pražské Sparty Václav Kadlec, který je také jedním z živých důkazů, že největší talenty, které turnaj hrají, rozhodně nezmizí. Sám se ho totiž zúčastnil jako žák.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní