Rubriky:

Ostatní

Trenér Hapal bude i v příští sezóně trénovat fotbalisty Žiliny

21. května 2011 13:39 - ŽILINA

Český trenér Pavel Hapal povede i v příští sezóně Žilinu, s níž se mu nepodařilo obhájit titul ve slovenské fotbalové lize. Ještě před skončením ročníku to uvedl majitel klubu Jozef Antošík.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

"Bude (Hapal) pokračovat v našem klubu a připravovat mužstvo na novou sezónu. Výsledky MŠK pod jeho vedením mluví za všechno. Zkušenosti z tohoto ročníku mu určitě pomůžou v odborném růstu. Je to stále velmi mladý trenér a vidím v něm velkou perspektivu," řekl Antošík v rozhovoru pro deník Šport.

Bývalý reprezentant Hapal přišel do Žiliny před dvěma lety a hned ve své první sezóně dovedl tým k mistrovskému titulu. Na konci loňského srpna navíc jeho mužstvo vyřadilo ve čtvrtém předkole Ligy mistrů pražskou Spartu a slavilo historický postup do hlavní soutěže.

V domácí soutěži však Žilina na úspěch z předchozí sezony nenavázala a dvě kola před koncem ligy je v tabulce třetí bez šance na dostižení vedoucího Slovanu Bratislava. "Za špatnou hru a jarní výsledky jsou zodpovědní především fotbalisté," vysvětlil Antošík, proč ani neuvažoval o odvolání Hapala.

Po ukončení kariéry v roce 2002 trénoval Hapal v české lize Opavu, Zlín, Ostravu a Mladou Boleslav, byl také asistentem u reprezentace. Na Slovensku si udělal jméno úspěšným působením v Nitře, kterou v roce 2008 dovedl k třetímu místu v lize.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní