Ani Navrátilův gól nesebral Fenerbahce 18. titul v historii

ISTANBUL

Fotbalisté Fenerbahce získali po čtyřech letech turecký titul. Svůj osmnáctý triumf v historii si zajistili v posledním kole výhrou 4:3 nad Sivassporem, kterému nepomohl ani gól českého obránce Jakuba Navrátila. Fenerbahce tak uhájilo první místo před Trabzonsporem, který skončil se stejným bodovým ziskem, ale měl horší vzájemné zápasy.

Navrátil sice svým druhým gólem v sezóně srovnal na 1:1, ale ještě do poločasu vrátil Fenerbahce vedení Sahin a krátce po změně stran rozhodl Alex. Pro brazilského záložníka to byl již 28. gól v sezoně a stal se nejlepším střelcem ligy.

Domácí sice v závěru snížili na rozdíl jediného gólu, ale Fenerbahce již patnáctou výhru z posledních šestnácti zápasů uhájilo.

Kromě Navrátila nastoupil za Sivasspor i Tomáš Rada, který přišel do hry v 62. minutě.