Rubriky:

Ostatní

I šéf FIFA Blatter by měl být vyšetřován kvůli korupci, přeje si Bin Hammám

26. května 2011 20:27 - CURYCH

Kandidát na předsedu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Mohamed bin Hammám je přesvědčen, že kvůli korupci by měl být vyšetřován i současný šéf světového fotbalu Sepp Blatter. Katarský funkcionář tak reagoval na obvinění z uplácení, kterému čelí spolu s viceprezidentem FIFA Jackem Warnerem.

 

Stefan Wermuth, Reuters

"Vzhledem k tomu, že nedávná obvinění zmiňují i jméno současného předsedy FIFA, Mohamed bin Hammám požádal etickou komisi, aby vyšetřila i pana Blattera," citovala Bin Hammámovo prohlášení agentura Reuters.

Předseda Asijské fotbalové konfederace Bin Hammám čelí obvinění, že se pokusil ovlivnit lídry federace CONCACAF pro Severní a Střední Ameriku v čele s Warnerem, aby pro něj hlasovali při předsednické volbě, ve které je jediným Blatterovým soupeřem.

Bin Hammám obvinění striktně odmítl a sám požádal o Blatterovo prošetření etickou komisí. Šéf FIFA podle něj o údajných úplatcích pro členy karibské federace věděl, ale neudělal nic pro to, aby jim zabránil. Současné také naznačil, že Blatter se před předsednickou volbou snaží svého konkurenta zdiskreditovat.

Proti tomu se však Blatter ohradil. "Jestli si někdo myslí, že tohle všechno jsme vymyslel já a mám z toho nějakou zvrácenou radost, je to směšné a naprosto trestuhodné," prohlásil. "Naopak jsem z těch obvinění v šoku, smutný a nešťastný, protože jsme dlouhá léta přáteli," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní