Rubriky:

Ostatní

Sedmiletého Patrika z České Lípy čeká u Nou Campu finále o angažmá v Barceloně

3. června 2011 16:42 - BARCELONA

Přesně týden poté, co fotbalisté FC Barcelona získali svou další trofej pro vítěze Ligy mistrů, čeká velké finále i jeho. Sedmiletý Patrik Měkota zabojuje v sobotním podvečeru o angažmá ve fotbalové škole FCBEscola pro sezónu 2011/2012. Odchovanec Arsenalu Česká Lípa se poměří s početnou konkurencí na dohled slavnému Nou Campu - na menším stadiónu Mini Estadi del FC Barcelona.

 

Josef Měkota

Chce se vydat ve stopách Lionela Messiho a mezi čtenáři Sport.cz si hned získal spoustu příznivců. Patrik Měkota, ročník narození 2004, se poslední měsíc přímo v Barceloně pilně připravoval na „přijímací zkoušky“ do fotbalové školy slavného klubu. Přes náročné první kolo jako zástupce České republiky prošel a v sobotu od 17:00 čeká odchovance Arsenalu Česká Lípa rozhodující finále testů.

„Patrik tady trénoval ve fotbalovém klubu CE Vila Olímpica, s jehož týmem také absolvoval přípravný zápas proti FC Horta,“ informoval Sport.cz přímo z Barcelony otec Josef Měkota.

Patrik Měkota na zápase Barcelony. Tady by také jednou chtěl válet...Patrik Měkota na zápase Barcelony. Tady by také jednou chtěl válet...foto: Josef Měkota

Původně se měl rozhodující výběr do fotbalové školy konat již minulou sobotu 28. května. V ten den ovšem Barca v londýnském Wembley slavně porazila Manchester United, a tak se finále testů posunulo o týden.

„Doufám, že Patrik na Mini Estadi zabojuje a s úspěchem vstoupí do FCBEscula. Menší stadión leží přímo ve stínu slavného Nou Campu,“ líčí pan Měkota.

„Pro nás, rodiče, příznivce a fanoušky Patrika, to budou velké chvíle napětí. Ale ať již rozhodnutí dopadne jakkoliv, jsme velmi rádi, že jsme se mohli zúčastnit a být součástí té skvělé fotbalové atmosféry, která zde v Barceloně panuje,“ ujišťuje hrdý otec.

První kolo testů. Konkurence je velká, tihle všichni se touží do fotbalové školy slavné Barcelony dostat...První kolo testů. Konkurence je velká, tihle všichni se touží do fotbalové školy slavné Barcelony dostat...foto: Josef Měkota

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní