Rubriky:

Ostatní

Ujfaluši již tradičně podpoří Dny pro Afriku

3. června 2011 17:20 - PRAHA

Startů v národním týmu se vzdal, jednu tradiční reprezentační povinnost na domácí půdě si však ponechal. Fotbalový internacionál Tomáš Ujfaluši již šestým rokem po skončení svojí profesionální sezóny podporuje projekt Fotbal pro rozvoj, který má pomoci dětem z keňských slumů. Ujfaluši je patronem sobotního pražského Dne pro Afriku, akce pak zavítá také do Poličky, Ostravy a Olomouce.

 

Milan Malíček, Právo

Fotbal pro rozvoj, tak se jmenuje projekt, jehož mediální tváří je Tomáš Ujfaluši a nově také kamerunský sparťan Léonard Kweuke.

„Koupil jsem dětem třeba dresy, balony a další potřebné věci. Předloni jsem se měl účastnit turnaje přímo v Keni, ale kvůli posunutému startu přípravy v Atlétiku jsem musel svoji účast odvolat. Jednou se tam ale stejně vypravím,“ plánuje český internacionál.

Projekt je realizován občanským sdružením INEX-Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s keňskou organizací MYSA. Ta organizuje děti z keňských slumů. Smíšené týmy chlapců a dívek se jednou za rok vypraví do České republiky. Právě tuto sobotu 4. června se zúčastní pražského Dne pro Afriku. Akce s fotbalovým turnajem a kulturním programem pro veřejnost začne v 11:00 v areálu Sokola Královské Vinohrady v Riegrových sadech. O slavnostní výkop se postará Antonín Panenka, uvádět budou Lejla Abbasová a Yemi.

Dny pro Afriku pak navštíví i další města - 10. června Poličku, 12. června Ostravu a 19. června Olomouc.

„Fotbal je nástroj pro mobilizaci dětí, aktivizaci pro další stránky života,“ poukazuje Alphonce Isai, keňský zástupce MYSA.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní