Rubriky:

Ostatní

Živě

Maradona označil vedení FIFA za dinosaury, kteří nerozumí fotbalu

5. června 2011 14:54 - DUBAJ

Legendární Diego Maradona se pustil do kritiky Mezinárodní fotbalové federace. Vedení FIFA v čele s prezidentem Seppem Blatterem, který byl navzdory korupčním skandálům znovu zvolen do funkce, označil za dinosaury toužící po moci.

 

Enrique Marcarian, Reuters

"Všechno bude stejné. FIFA je velké muzeum a oni jsou dinosauři, kteří se nechtějí vzdát moci," citovala kapitána mistrů světa z roku 1986 agentura Reuters. "Nepřekvapilo mě, že Blattera zvolili, protože se o sebe navzájem vždycky postarají a kryjí si záda," uvedl.

Maradona by si přál, aby současné vedení odstoupilo, ale nevěří, že se to stane. "Budou tam, dokud jim nebude 105 nebo 110 let, a fotbal se bohužel nezmění," prohlásil Maradona s tím, že měl možnost stát se jedním z funkcionářů FIFA, ale odmítl.

"Chtěli po mně, abych se přidal k rodině FIFA, ale pro mě to není rodina, když nikdo z nich nehraje fotbal," prohlásil. "Hodně lidí se mnou souhlasí, že fotbal není čistý. Dokud ho ale povedou lidi, kteří mu nerozumí, nic se nezmění," uvedl bývalý trenér argentinské reprezentace, který se nedávno upsal celku Al Wasl ze Spojených arabských emirátů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.