Rubriky:

Ostatní

Lavičkovo Sydney chce získat australskou hvězdu Kewella

7. června 2011 10:17 - SYDNEY

Vedení FC Sydney, kde trénuje český kouč Vítězslav Lavička, chce získat australskou fotbalovou hvězdu Harryho Kewella. Dvaatřicetiletému ofenzivnímu hráči vypršela po třech letech smlouva v tureckém Galatasarayi a nedostal nabídku na její prodloužení.

 

4thegame.com

"Každý úspěšný reprezentant, který by se chtěl vrátit do Austrálie, by pro nás byl zajímavý. A Harry je jedním z nejúspěšnějších v historii. Pokud se rozhodne vrátit, bude naší prioritou," řekl listu Sydney Morning Herald výkonný šéf Sydney Dirk Melton.

Kewell, jenž se narodil a vyrostl v Sydney, se stal první australskou světovou hvězdou. Už v patnácti letech odešel do Anglie, kde hrál nejprve za Leeds a poté za Liverpool. Od roku 2008 působil v Galatasarayi, mimo jiné se svým bývalým liverpoolským spoluhráčem Milanem Barošem.

Sydney nicméně není ve svém zájmu o Kewella osamocené, kolem čtyřiapadesátinásobného australského reprezentanta krouží údajně i Melbourne a nováček anglické ligy Queens Park Rangers. "Harry se nerozhodne podle toho, kdo nabídne nejvíc peněz. Klíčem ke kontraktu budou podmínky pro jeho rodinu," řekl Kewellův agent Bernie Mandic.

Nepodařená sezóna 

Sydney má za sebou nepodařenou sezónu. Po zisku mistrovského titulu skončil klub v jedenáctičlenné tabulce australské ligy až devátý. Přesto u týmu zůstává Lavička, jenž Sydney v roce 2010 dovedl k titulu, a ze Slavie se vrací slovenský záložník Karol Kisel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní