Živě

Nádherné gesto fotbalového reprezentanta! Prémii za postup na ME věnoval vážně nemocnému chlapci

28. listopadu 2020 11:56 - Lipsko

Brankář maďarské fotbalové reprezentace Péter Gulácsi věnoval celou prémii za postup na mistrovství Evropy nemocnému dítěti ve své vlasti. Gólman Lipska se rozhodl pomoci ročnímu chlapci, který trpí spinální svalovou atrofií a potřebuje nákladnou léčbu.

 

Thibault Camus, ČTK/AP

Terapie, která by dala chlapci naději na normální život, stojí zhruba dva miliony dolarů (44 milionů korun). Gulácsi přispěl rodině k uhrazení nákladů pětimístnou sumou, kterou inkasoval za úspěch národního týmu v kvalifikaci Eura. K pomoci vyzval i další lidi.

"I my jsme se v posledním roce stali rodiči a vede se nám dobře. S mojí ženou jsme zkrátka chtěli něco vrátit. Malý Zsombor si stejně jako jiné děti zaslouží normální život a my se na tom chceme podílet," uvedl třicetiletý Gulácsi na sociálních sítích.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.