Rubriky:

Ostatní

Sivokův Besiktas kvůli obvinění z korupce vrátil Turecký pohár

14. července 2011 09:28 - ISTANBUL

Besiktas Istanbul ve čtvrtek vrátil národní fotbalové federaci Turecký pohár, dokud nebudou jeho zástupci očištěni od podezření z korupce. V rámci korupčního skandálu v tureckém fotbale byli obviněni trenér českého obránce Tomáše Sivoka v Besiktasi Tayfur Havtucu a soud poslal do vazby i zástupce ředitele klubu Serdara Adaliho.

 

Petr Horník, Právo

Jedním ze zápasů, které policie vyšetřuje, je podle médií i finále Tureckého poháru, v němž Besiktas porazil Büyüksehir 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 2:2, když jednu trefu zaznamenal i Sivok.

"Oznámili jsme federaci, že pohár vracíme. Znovu si ho vezmeme, až budou obvinění proti nám smetena ze světa," uvedl předseda Besiktase Yildirim Demirören podle agentury Anatolia.

Ve vazbě přes třicet lidí 

Kvůli podezření z korupce se dosud ocitlo ve vazbě přes třicet lidí včetně prezidenta úřadujícího šampióna Fenerbahce Azize Yildirima, který čelí obvinění ze zmanipulování 19 zápasů. Zadržen byl také Sadri Sener, předseda vicemistra Trabzonsporu, kam má namířeno obránce Ondřej Čelůstka z pražské Slavie.

Od turecké federace podezřelým klubům zatím nehrozí žádné sankce, protože vedení se rozhodlo počkat, až od vyšetřovatelů obdrží potřebnou dokumentaci. Svaz také odmítl návrhy několika klubů, aby byl do vyřešení případu odložen začátek nového ligového ročníku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní