Švédky se oklepaly z překvapivé porážky v semifinále MS, mají bronz

SINSHEIM

Fotbalistky Švédska vybojovaly na mistrovství světa bronzové medaile. V německém Sinsheimu v sobotu porazily Francii 2:1, přestože více než dvacet minut odehrály v početním oslabení. Svěřenkyně trenéra Thomase Dennerbyho získaly třetí medaili v desetileté historii oficiálního světového šampionátu, první od stříbra z roku 2003.

Fotbalistky Švédska získaly na MS bronz

Skóre v Rhein-Neckar-Areně otevřela ve 29. minutě Švédka Lotta Schelinová, která pohotově zakončila dlouhý centr. V 56. minutě však umístěnou ranou k tyči vyrovnala její střídající spoluhráčka z Olympique Lyon Elodie Thomisová. Hráčky Tre Kronor v 68. minutě oslabila Josefine Öqvistová, jež dostala červenou kartu za konflikt s protihráčkou Soniou Bompastorovou. Seveřanky ale nakonec dokázaly rozhodnout i v deseti.

Osm minut před koncem se dostala k odraženému rohu náhradnice Marie Hammarströmová a individuální akci zakončila krásnou trefou do horního růžku.

Mistrovství světa ve fotbalu žen v Německu
O 3. místo: Švédsko - Francie 2:1 (1:0)
Branky: 29. Schelinová, 82. Hammarströmová - 56. Thomisová. ČK: 68. Öqvistová (Švédsko).