Finále fotbalového MS žen překonalo na Twitteru i zabití Usámy

Řekli byste, že zabití nejhledanějšího teroristy planety Usámy bin Ládina hochy z americké armády je nejčtenější událostí na sociální siti? Do nedělního večera to ještě byla pravda. Pak ji ale na Twitteru smetlo finále fotbalového mistrovství světa žen v Německu mezi Japonskem a Spojenými státy americkými.

Radost Japonek trhala na sociální síti rekordy.

Během zápasu byl počet kliknutí 7196 za sekundu a strčil do kapsy i souběžně konané utkání čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky mezi Brazílií a Paraguayí. K němu se přihlašovalo o 30 lidí za vteřinu méně.

Kam se hrabali i muži

Infarktový duel, který nakonec vyhrály Japonky až na penalty, vzbudil velký ohlas hlavně v USA a v zemi vycházejícího slunce. A to dokonce takový, že dal na frak i loňskému finále mužského šampionátu v Jihoafrické republice mezi Španělskem a Nizozemskem. Ženy sbíraly 4 tisíce klikanců za sekundu.