Rubriky:

Ostatní

Pro bronzové fotbalisty Peru se vypravil prezidentský speciál

24. července 2011 11:05 - LIMA

Mohutné oslavy odstartovala v Peru výhra 4:1 nad Venezuelou, která fotbalové reprezentaci vynesla třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky. Pro hráče se do Argentiny vypravil prezidentský speciál, aby se mohli zúčastnit znovuotevření národního stadiónu.

 

Marcos Brindicci, Reuters

"Prezidentská kancelář dala k dispozici speciál, který hráče přepraví do Limy," uvedl dosavadní prezident země Alan García. Fotbalisté tak stihnou slavnostní otevření rekonstruovaného národního stadiónu v Limě pro 60 000 diváků, které bylo už dlouho naplánováno na dnešní den.

"Děkujeme, hoši! Země díky vám znovu nalézá víru, radost a velké emoce z vítězství. Tato magie musí pokračovat," napsal na Twitteru nový peruánský prezident Ollanta Humala, který se ujme úřadu 28. července.

Jednoznačné vítězství 4:1 nad Venezuelou, které zařídil hattrickem útočník Hamburku Paolo Guerrero, sledovaly na velkoplošných obrazovkách v centru hlavního peruánského města tisíce lidí.

Peru na cenný kov na jihoamerickém šampionátu čekalo od roku 1983, kdy vybojovalo také bronz. Fanoušky výkony fotbalistů na šampionátu překvapily, protože ještě v kvalifikaci o mistrovství světa 2010 v JAR skončili jejich reprezentanti beznadějně poslední.

"Už je to hrozně dlouho, co jsem čekal, abych zažil radost díky jihoamerickému mistrovství. Teď se musíme vykřičet z plných plic, protože tenhle tým je úžasný," řekl agentuře AP jeden z příznivců v národním dresu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní