Rubriky:

Ostatní

Mutu byl za večírek během srazu doživotně vyřazen z reprezentace

11. srpna 2011 18:15 - BUKUREŠŤ

Kontroverzní útočník Adrian Mutu byl spolu s obráncem Gabrielem Tamasem doživotně vyřazen z rumunské reprezentace. Trenér Victor Piturca oba fotbalisty potrestal za to, že během srazu národního týmu vyrazili popíjet do města.

 

Jose Manuel Ribeiro, Reuters

"Je to škoda, ale pravidla jsou přísná. Oba byli doživotně vyřazeni z reprezentace," citovala Piturcu agentura AFP. Podle ní si Mutu s Tamasem vyrazili na večírek v pondělí, dva dny před přípravným zápasem v San Marinu. Utkání, ve kterém útočník Ceseny ani obránce West Bromwiche nenastoupili, vyhrálo Rumunsko 1:0.

Dvaatřicetiletý Mutu nikdy neměl k potížím daleko. V roce 2004 měl pozitivní test na kokain, za což dostal sedmiměsíční trest a byl propuštěn z Chelsea. Londýnskému klubu musí také zaplatit odškodné 17 milionů eur (asi 410 milionů korun).

V říjnu mu navíc vypršel devítiměsíční trest za užití zakázaného stimulantu sibutraminu. Ve stejné době se také v jednom podniku ve Florencii napadl a zranil barmana.

Letos v lednu se zase dostal do problémů ve Fiorentině, když odešel bez vysvětlení z tréninku. Vedení klubu ztratilo trpělivost a poslalo Mutua do Ceseny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní