Rubriky:

Ostatní

Ronaldinho se vrací do brazilské reprezentace

18. srpna 2011 17:20 - RIO DE JANEIRO

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se po delší době vrací do brazilské reprezentace. Trenér Mano Menezes jednatřicetiletého záložníka nominoval pro přípravný zápas s Ghanou, který se uskuteční v Londýně 5 .září.

 

Silvia Izquierdo, ČTK/AP

Ronaldinho za poslední dva roky odehrál za Brazílii pouhé dva zápasy. Loni v listopadu nastoupil v přípravě proti Argentině, před tím se v dresu "kanárků" objevil v březnu 2009 v kvalifikačním utkání s Peru o postup na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Bývalá hvězda Barcelony a AC Milán se letos vrátila po devíti letech v Evropě do Brazílie, kde se dohodla na smlouvě s Flamengem. Pro odchod do vlasti se Ronaldinho rozhodl poté, co kvůli uvadající kariéře vypadl z reprezentace. Majitel Zlatého míče z roku 2005 by si totiž rád zahrál na světovém šampionátu, který bude v roce 2014 hostit Brazílie.

Ronaldinho, jenž po příchodu do Flamenga pomohl klubu ke třem trofejím, za Brazílii odehrál celkem 89 zápasů a nastřílel 32 gólů. S reprezentací vyhrál v roce 2002 mistrovství světa a o tři roky dřív jihoamerický šampionát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní