Ronaldinho prožil vítězný návrat do brazilské reprezentace

5. září 2011 23:17 - LONDÝN

Bývalý dvojnásobný nejlepší fotbalista světa Ronaldinho má za sebou vítězný návrat do brazilské reprezentace. Jihoameričané vyhráli v ním přípravném utkání s Ghanou v Londýně 1:0 díky brance Leandra Damiáa.

 

Alexandre Vidal - Flamengo, Reuters

Dvaadvacetiletý útočník Internacionalu Damiáo se trefil těsně před přestávkou a zaznamenal první gól v reprezentaci. V té chvíli už Ghana hrála v deseti, ve 34. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Daniel Opare.

Jednatřicetiletý Ronaldinho se v brazilské reprezentaci objevil po deseti měsících. Záložník Flamenga odehrál v Londýně celý zápas a blýskl se několika nebezpečnými standardními situacemi.

Ronaldinho si návrat od reprezentace, ve které za poslední dva roky odehrál dva zápasy, vysloužil výkony v dresu Flamenga. Do klubu přišel letos po devíti letech v Evropě, kde kariéra bývalé hvězdy Barcelony a AC Milán začala uvadat.

Návratem do Brazílie si Ronaldinho chtěl vybojovat právě comeback do reprezentace, protože by si chtěl zahrát na mistrovství světa v roce 2014 na domácí půdě.

Přípravné fotbalové utkání:
Brazílie - Ghana 1:0 (1:0)
Branka: 45. Damiáo. ČK: 33. Opare (Ghana).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.