Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Štípnutí do zadku při oslavě gólu způsobilo v Íránu skandál

1. listopadu 2011 07:12 - TEHERÁN

Nevinně vyhlížející oslava gólu v íránské fotbalové lize vyvolala v islámské zemi skandál. Dva reprezentanti z klubu Persepolis byli dočasně vyřazeni z týmu kvůli tomu, že štípli spoluhráče do zadku, když se mužstvo společně radovalo ze vstřelené branky.

 

Oba podle íránských médií kvůli "nemorální oslavě" přijdou o patnáct procent z platu. Kvůli aféře byl rovněž propuštěn dlouholetý manažer Persepolisu Mahmúd Chordbín.

Jako první se v sobotním utkání s týmem Damaš Gilan provinil obránce Muhammad Nosratí, který chytil za hýždě Šejse Rezaeího. Ten ho později napodobil a štípl jiného hráče, jenž se podílel dalším gólem na vítězství Persepolisu 3:2.

Fotbalisté se za své jednání omluvili s tím, že šlo o legraci a nechtěli se nikoho dotknout. "Netušil jsem, kam moje ruka míří," kál se Nosratí, jehož čin o víkendu neustále opakovala íránská televize.

"Nosratí patří jedenáct let do reprezentace, ale neomlouvá ho, když takovýmhle způsobem naruší společenské a etické zákony," uvedl v prohlášení mluvčí Persepolisu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní