Živě

Van Gaal se rozčílil: Capello a Eriksson mi otrávili šance trénovat Anglii. Podělali to

3. listopadu 2011 19:41 - PRAHA

Chtěl by trénovat fotbalovou reprezentaci Anglie, jenže nejspíš se své šance nedočká, protože mu ji trenéři Sven Göran Eriksson a Fabio Capello zruinovali. Tak si vysvětluje údajný konec svých ambicí na vedení anglického národního týmu svérázný nizozemský kouč Louis van Gaal.

 

Michael Dalder, Reuters

Od cizinců na trenérské lavičce si v Anglii hodně slibovali, jenže ani Sven Göran Eriksson, ani Fabio Capello dosud na žádný pronikavý úspěch s týmem Albionu nedosáhli. A to podle Nizozemce bude znamenat konec šancí zahraničních trenérů toto místo získat.

„Teď už zahraničního kouče neangažují. V Anglii už to dvakrát zkusili s Erikssonem a Capellem, kteří otrávili šance nás ostatních. Všem ostatním to podělali,“ rozčilil se Van Gaal.

„Chtěl jsem ještě jednou trénovat národní tým, ale tu myšlenku jsem už vzdal. Nevidím žádnou vhodnou zemi a příležitostí je velmi málo,“ posteskl si Nizozemec.

Bude to Angličan...

Největším favoritem na post hlavního trenéra po Capellovi, který má skončit po EURO 2012, je kouč Tottenhamu Harry Redknapp. „Můžete se vsadit, že to bude trenér z Anglie,“ dodal Van Gaal.

Zkušený šedesátiletý trenér vedl v letech 2000 až 2002 národní tým Nizozemska, který mimo jiné koučoval při vítězství 1:0 proti České republice na domácím EURO 2000.

Na klubové úrovni byl hlavním trenérem v Ajaxu, Barcelony, Alkmaaru a naposledy v Bayernu Mnichov, kde skončil poměrně neslavně. Kvůli neuspokojivým výsledkům byl odvolán před koncem sezóny. Navíc měl spory s několika hráči.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.