Němci doma rozstříleli Nizozemce. Anglie vyzrála na Švédy

Souboj medailistů z posledního světového šampionátu fotbalistů vyzněl lépe pro bronzové Němce, kteří ve šlágru dnešního programu přípravných zápasů porazili stříbrné Nizozemce jednoznačně 3:0 a připravili jim nejtěžší prohru od roku 1996. O výhru se největší měrou zasloužil útočník Miroslav Klose, který byl u všech tří gólů.

Miroslav Klose oslavuje gól německé reprezentace proti Nizozemsku.

Oba celky postrádaly důležité opory. Němci nastoupili bez Lahma či Schweinsteigra, Nizozemcům chyběli Van Persie nebo Robben, ovšem lépe se s tím vyrovnali domácí. Ti měli v utkání držení míče 63 procent a v 15. minutě se ujali vedení po gólu Müllera, kterému asistoval Klose.

Útočník Lazia Řím ještě do poločasu sám hlavou zvýšil po přihrávce od Özila. Tu mu po změně stran vrátil a záložník Realu Madrid střelou do prázdné branky upravil na konečných 3:0. Stejným rozdílem prohráli Nizozemci naposledy na ME v roce 1996, kdy podlehli 1:4 Anglii.

Dánové si poradili s Finskem

Dánští fotbalisté v posledním letošním vystoupení porazili Finsko 2:1 a úspěšně zakončili vydařený rok. Soupeř české reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa vyhrál popáté za sebou a v každém letošním zápase dal gól. Nulu v kolonce branek měl naposledy loni právě proti České republice.

Dánové museli zápas otáčet, protože od 18. minuty prohrávali po gólu Eremenka. Finsko ještě v první půli muselo vystřídat brankáře a na hřiště se dostal slovenský rodák Hradecký. Ten v 57. minutě inkasoval po akci Aggera a dvě minuty nato rozhodl o dánské výhře kanonýr Bendtner.

Dánsko z deseti letošních zápasů prohrálo jen dva přátelské duely se Skotskem a Anglií a remizovalo v kvalifikaci s Norskem.

Naopak další soupeř Čechů v kvalifikaci Itálie doma podlehla Uruguayi 0:1, přestože posledních deset minut hrála přesilovou hru po vyloučení Alvara Pereiry. Na gól Fernándeze ze 3. minuty však odpověď nenašla.

Spolupořadatel evropského šampionátu Ukrajina nabírá formu. Už čtyři zápasy po sobě Ukrajinci nenašli přemožitele a dnes zvítězili 2:1 nad Rakouskem. Vítězný gól dal Děvič v nastaveném čase v době, kdy Ukrajinci hráli již deset minut bez vyloučeného Kučera.

Výsledky přípravných fotbalových zápasů
Hamburk: Německo - Nizozemsko 3:0 (2:0)
Branky: 15. Müller, 26. Klose, 66. Özil.
Řím: Itálie - Uruguay 0:1 (0:1)
Branka: 3. Fernández. ČK: 81. Á. Pereira (Ur.).
Paříž: Francie - Belgie 0:0
Londýn: Anglie - Švédsko 1:0 (1:0)
Branka: 22. Barry.
Lvov: Ukrajina - Rakousko 2:1 (1:0)
Branky: 18. Milevskij, 90.+2 Děvič - 71. vlastní Kučer. ČK: 81. Kučer.
Esbjerg: Dánsko - Finsko 2:1 (0:1)
Branky: 57. Agger, 59. Bendtner - 18. A. Eremenko.
Lucemburk: Lucembursko - Švýcarsko 0:1 (0:1)
Branka: 9. Xhaka.
Altach: Řecko - Rumunsko 1:3 (1:1)
Branky: 34. Karagunis - 16. Torje, 61. Tanase, 81. Chipciu.
Poznaň: Polsko - Maďarsko 2:1 (1:0)
Branky: 37. Brožek, 85. vlastní Vanczak - 78. Priskin.
Prilep: Makedonie - Albánie 0:0
Dubaj: Bělorusko - Libye 1:1 (0:1)
Branky: 77. Kornilenko - 32. Saad. ČK: 70. Šitov, 90. Kornilenko - 70. Al Sanaani.
Lublaň: Slovinsko - USA 2:3 (1:3)
Branky: 26. a 61. Matavž - 9. Buddle, 41. Dempsey, 43. Altidore z pen.