Rubriky:

Ostatní

Bulharští fanoušci zvolili za fotbalistu roku premiéra Borisova

5. prosince 2011 13:28 - SOFIA

Pro fanoušky v Bulharsku je nejlepším fotbalistou roku premiér Bojko Borisov. Vítězství dvaapadesátiletého politika, který příležitostně nastupuje jako útočník ve třetí lize za mužstvo Bistrice, naznačovaly už průběžné propočty a po uzávěrce internetového hlasování v noci na dnešek Borisov skutečně vyhrál.

 

Reuters

Konečné slovo při volbě fotbalisty roku budou mít novináři, kteří budou vybírat z dvaceti nominovaných. Ti nemusejí brát ohled na výsledky hlasování fanoušků, jenže jak podotkl bulharský portál mediapool.bg, bude pro dvě stovky žurnalistů těžké výsledky úplně přehlédnout.

Fanoušci pojali anketu jako možnost protestu a chtěli dát jasně najevo, že skuteční profesionální hráči mají jak v reprezentaci, tak i v bulharské lize slabou úroveň.

Premiér Borisov dostal 3501 hlasů, což představovalo 44 procent, a druhého Dimitara Berbatova porazil zcela suverénně. Útočník Manchesteru United obdržel jen 1955 hlasů (24 procent). Také na třetí místo dali fandové hráče z amatérské ligy.

Právě Berbatov loni vyhrál anketu už posedmé a po dalším vítězství vzkázal novinářům, ať už mu cenu nedávají. Očividně už ho nechtěli znovu zvolit ani fotbaloví příznivci.

Borisov v minulosti soutěžil v karate a byl dokonce reprezentačním trenérem. Je také vášnivým tenistou a pečlivě sleduje i výkony fotbalistů. Po zveřejnění výsledků hlasování fanoušků vzkázal, že nemá problém cenu převzít, protože prý toho pro fotbal také hodně udělal. Ale novináře vyzval, aby při své konečné volbě vybrali "nejlepšího mladého fotbalistu roku".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní