Rubriky:

Ostatní

FIFA pohrozila Švýcarsku kvůli případu Sion vyloučením

17. prosince 2011 13:41 - CURYCH

Mezinárodní fotbalová federace FIFA pohrozila Švýcarsku vyloučením ze všech mezinárodních soutěží, pokud si tamní svaz nezjedná pořádek v případu FC Sion do 13. ledna. Klub je ve sporu s FIFA i UEFA kvůli tomu, že porušil pravidla a řešil konflikt kvůli vyloučení z Evropské ligy u civilního soudu. Podle UEFA švýcarský klub nasadil v srpnovém předkole s Celtikem Glasgow šest hráčů neoprávněně.

 

Jan Handrejch, Právo

Pokud by trest vstoupil v platnost, mistr švýcarské ligy Basilej by nemohla nastoupit 16. února v osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov. Místo švýcarského celku by tak dostal šanci Manchester United, na jehož úkor Basilej překvapivě postoupila. Zároveň by Švýcarsko nemohlo hrát přátelský zápas proti Argentině, která je naplánován na únor.

Zástupci FIFA se nechali slyšet, že trest od UEFA je platný a Švýcarský svaz by tak měl apelovat na zástupce Sionu, aby ukončili veškeré právní kroky. "Pokud nebude případ vyřešen, počínaje 14. lednem bude Švýcarský fotbalový svaz vyloučen z FIFA," vydala dnes mezinárodní federace jasné stanovisko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní