Rubriky:

Ostatní

Královec bude na mistrovství Evropy jako čtvrtý rozhodčí

20. prosince 2011 15:20 - NYON

Pavel Královec je na seznamu rozhodčích pro mistrovství Evropy 2012. Na turnaji v Polsku a Ukrajině, kam postoupila i česká reprezentace, bude podle oficiálních stránek UEFA plnit roli čtvrtého sudího. O 31 zápasů se celkem podělí 12 hlavních rozhodčích, mezi kterými je nejzkušenější Angličan Howard Webb.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý Královec bude plnit funkci čtvrtého rozhodčího spolu s Marcinem Borskim (Polsko), Tomem Haraldem Hagenem (Norsko) a Viktorem Švecovem (Ukrajina). Je tak prvním českým sudím, který se do evropského šampionátu zapojí od Václava Krondla, který patřil mezi hlavní sudí na Euru 1996.

"Je to pro mě určitě největší úspěch kariéry. Být na evropském šampionátu je ještě o stupínek výš než pískat Ligu mistrů," uvedl Královec v telefonickém rozhovoru s ČTK. "Dnes mi to volal Pierluigi Collina (šéf komise rozhodčích UEFA). Vůbec jsem nečekal, že bych mohl být nominován. Proto když mi to oznámil, tak jsem se ho zeptal, jestli to není legrace. Zasmál se a potvrdil mi, že je to rozhodnutí UEFA," dodal Královec.

Do hry však zasáhne pravděpodobně pouze v případě zranění některého z hlavních rozhodčích. Těmi budou Cüneyt Cakir (Turecko), Jonas Eriksson (Švédsko), Viktor Kassai (Maďarsko), Bjorn Kuipers (Nizozemsko), Stéphane Lannoy (Francie), Pedro Proenca (Portugalsko), Nicola Rizzoli (Itálie), Damir Skomina (Slovinsko), Wolfgang Stark (Německo), Craig Thomson (Skotsko), Carlos Velasco Carballo (Španělsko) a Howard Webb (Anglie).

Většina z nich se na ME představí poprvé. Pouze Webb již rozhodoval evropský šampionát v roce 2008 a spolu s Lannoyem, Starkem a Kassaiem byl i na mistrovství světa.

Královec je sice mezi šestnáctkou rozhodčích pro ME, sám si ale nemyslí, že to znamená, že patří mezi šestnáct nejlepších rozhodčích Evropy. "To ne. Status Elite má 24 rozhodčích. Já jsem v kategorii Premier Development, kde je nás jedenáct. Sám si netroufám říci, proč mě vybrali mezi těch šestnáct. To musí posoudit někdo jiný. Já se jen snažím podávat co nejlepší výkony," řekl Královec.

Ihned po oznámení dostal gratulaci od předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damkové. "Hned, jak jsem dotelefonoval s panem Collinou, volala mi Dáša a gratulovala mi. Je to ale i její zásluha, že se to povedlo," dodal.

Jména asistentů a brankových rozhodčích, kteří se na evropském šampionátu představí poprvé v historii, budou oznámena posléze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní