Rubriky:

Ostatní

Do sporu Eto'a s reprezentací vstoupila kamerunská vláda

21. prosince 2011 09:57 - YAOUNDÉ

Do sporu útočníka Samuela Eto'a, který byl na 15 zápasů vyřazen z reprezentace, s kamerunským svazem vstoupila tamní vláda. Chce, aby se obě znesvářené strany znovu setkaly.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

"Chceme využít všech možností, aby byl celý případ v klidu a zodpovědně vyšetřen," uvedl podle agentury Reuters ministr sportu Adoum Garoua. Politik reagoval na vlnu kritiky, kterou vyvolal vysoký trest pro třicetiletého útočníka Anži Machačkala. Eto'o byl z národního týmu vyřazen za to, že v listopadu nabádal spoluhráče k bojkotu přípravného utkání v Alžírsku.

Kamerunci odmítli odehrát 15. listopadu přípravný zápas v Alžírsku, protože nedostali zaplacené startovné za předchozí turnaj čtyř zemí v Maroku. Duel byl odvolán na poslední chvíli, hostitelská země za zrušení požadovala po Kamerunu odškodné milion dolarů. Spolu s Eto'em dostal stop na dva zápasy také zástupce kapitána Eyong Enoh.

Mezi kritiky Eto'ova trestu je i bývalý slavný kamerunský útočník Roger Milla. "Vyloučit klíčového hráče, jako je Eto'o, z týmu je katastrofální a šokující rozhodnutí. Hrát navíc odmítl celý tým, tak proč trestají jen jeho," uvedl. "V podstatě dostal stop na tři roky, což v jeho věku může znamenat konec v reprezentaci," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní