VIDEO: Slavný trenér předvedl při fotbale parádu, hráči tleskali

1. ledna 2012 14:44 - KÁHIRA/PRAHA

Není nad to, když kouč je opravdovým odborníkem a praktikem. To má pak hned jinou autoritu u hráčů. Ti mu dokonce při zápase zatleskají, jak se stalo egyptské trenérské legendě - Hassanu Shehatovi, který momentálně vede jeden z nejúspěšnějších afrických klubů Zamalek.

 

www.pixmule.com

Vše se odehrálo v utkání egyptské ligy proti Suweifu. Zamalek vedl 1:0, Shehata vrátil efektně patičkou přes hlavu míč z autu na hrací plochu. A hned se pustil do svých svěřenců. Publikum po jeho kousku vybuchlo nadšením.

Vypadá to, že i přes divočinu na egyptské politické scéně běží tamní sportovní život vcelku hladce. Shehata k němu patří už dlouhá desetiletí. Je mu už přes šedesát, ale naznačil, že v sedmdesátých letech býval skvělým útočníkem, ale hlavní úspěchy sbíral jako trenér. Egypt dovedl ke třem triumfům při Africkém poháru národů (2006, 2008, 2010), což je jedinečná bilance.

V ligovém utkání Zamalek nakonec nad Suweifem vyhrál 2:0.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.