Rubriky:

Ostatní

Živě

Bývalá fotbalová hvězda z Walesu se možná oběsila omylem

30. ledna 2012 19:55 - WARRINGTON

Bývalý slavný velšský fotbalista a později trenér reprezentace Gary Speed se možná oběsil na konci listopadu nešťastnou náhodou. Podle hlavního vyšetřovatele nelze z dostupných důkazů potvrdit původní domněnky o sebevraždě. Další hypotézou je, že si vzal život kvůli osobním problémům.

 

ČTK/AP

Vdova po dvaačtyřicetiletém populárním Velšanovi vypověděla, že před osudnou nocí se s manželem pohádala a dostala od něj textovou zprávu, že si sáhne na život. Po večeři u přátel se vrátili domů, ale Louise Speedová se vrátila do auta a odjela si na chvíli "vyčistit hlavu". Manželovi se vzápětí nedovolala a pak se ani nedostala zpátky do domu.

"Proto jsem zůstala spát v autě, a když jsem se kolem šesté vzbudila, vyšla jsem na dvůr a oknem jsem ho viděla oběšeného v garáži," vypověděla s pláčem Speedová. Policie na místě nezjistila žádné podezřelé okolnosti. "Důkazy neumožňují jasně říci, zda to bylo úmyslné, nebo náhodné. Možná seděl na schodech do garáže s provazem kolem krku a usnul. Mělo to být po jejich hádce dramatické gesto," řekl soudní koroner Nicholas Rheinberg.

Speedovo tělo našla jeho manželka ráno 27. listopadu. Úspěšný fotbalista vyhrál v roce 1992 s Leedsem anglickou ligu, nastupoval také za Newcastle, Everton, Bolton a Sheffield United. V Premier League odehrál 535 zápasů, vůbec jako první překonal metu 500 utkání. Za národní tým nastoupil pětaosmdesátkrát.

Trenérskou kariéru zahájil na podzim 2010 v Sheffieldu a krátce nato převzal velšskou reprezentaci. Postoupit na mistrovství Evropy se mu však nepodařilo. Byl otcem dvou synů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.