Fotbalisté Slovácka porazili v přípravě Nitru

KUNOVICE

Fotbalisté Slovácka porazili v posledním přípravném utkání před odletem do Turecka na umělém trávníku v Kunovicích Nitru 2:1. Branky Slovácka vstřelili Kovář z penalty a Čtvrtníček. Trenér Miroslav Soukup kvůli mrazivému počasí pří minus jedenácti stupních Celsia a větru pozměnil původní plán. Ve druhém vzájemné duelu kombinovaná sestava Slovácka remizovala s Nitrou 1:1.

Původně Soukup počítal s rozložením prvoligového kádru do dvou týmů, přičemž každý fotbalista by byl v herním zatížení po celý zápas. "Po středečním tréninku v mrazu jsme to ale změnili. Nechtěli jsme, aby hráči před odletem do Turecka onemocněli zánětem průdušek. Proto jsme zátěž snížili na pouhý poločas a do každého nastoupila jiná jedenáctka. Druhý zápas odehrál tým složený z juniorů a dorostenců," uvedl Soukup, podle nějž se v tvrdých zimních podmínkách poločas zvládnout dal.

V hlavním utkání se v prvním poločase tým s hrotovými útočníky Doškem a Ondřejkou střelecky proti sedmému týmu podzimní části slovenské ligy neprosadil. Po změně stran otevřel skóre nitranský Boszorád, Slovácko mělo v závěrečné půlhodině výraznější převahu a dvěma góly stav otočilo.

V sobotu odletí fotbalisté Slovácka do Antalye, kde na ně čekají čtyři přípravné zápasy. V pondělí 6. února se střetnou s ukrajinským Kryvbasem Kryvoj Roh, 8. února ve dvojzápase nastoupí jeden výběr proti srbské Vojvodině Novi Sad a druhý proti rumunskému Petrolulu Ploešť. Na závěr v sobotu 11. února změří síly s maďarským Debrecínem.

Přípravná fotbalové utkání:
FK Mladá Boleslav - Steaua Bukurešť 3:2 (1:1)
Branky: 58. a 79. Štohanzl, 35. Zahustel - 45. Nikolič, 86. Machado. ČK: 90. Bourceanu (Steaua).
Sestava Ml. Boleslavi: Šeda - Kysela (71. Janíček), Rolko, Johana (46. Dimitrovski), Kalina - Kúdela, Ščuk - Zahustel (89. Synek), Fillo, Štohanzl - Chramosta. Trenér: Koubek.
Viktoria Žižkov - FC Kjongnam (Korea) 0:4 (0:0)
Sestava Žižkova: Kolář (63. Boháč) - Slodowy, Bodeček, Procházka, Kropík - Sivrič, Tenno, Kalod, Tusjak, Folwarczny (71. Nakamura) - Jurčo. Trenér: Nádvorník.
Dukla Praha - Latina (III. italská liga) 4:1 (2:0)
Branky Dukly: 21. a 60. Lietava, 43. a 90. Pázler.
Sestava Dukly: Rada - Božič (46. Pospíšil), Vorel, Švejdík, Vrzal (75. Šmíd) - Hanousek, Gedeon (70. Marič), Podrazký - Engelmann (46. Malý), Pázler, Lietava (70. Markovič). Trenér: Kozel.
Baumit Jablonec - Dacia Kišiněv 1:0 (0:0)
Branka: 82. vlastní Ilescu.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic, Piták, Jarolím, Jablonský - Třešňák, Vošahlík.
II. poločas: Valeš - Zábojník, Kubista, Pavlík, Novák (68. Jablonský) - Vukadinovič, Vaněk, Loučka, Haurdič, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
1. FC Slovácko - Nitra 2:1 (0:0)
Branky: 69. Kovář z pen., 83. Čtvrtníček - 57. Boszorád.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Filipko - Kubáň, Trousil, Kordula, Mezlík - Daníček, Valenta, Volešák, Palko - Ondřejka, Došek.
II. poločas: D. Melichárek - Kuncl, Franta, Reinberk, Jeleček - Lukáš, Pavelka, Trávník, Hlúpik - Kovář, Čtvrtníček. Trenér: Soukup.
1. FC Slovácko - Nitra 1:1 (1:0)
Branka Slovácka: 35. L. Melichárek.
Sestava Slovácka: Matalyha (46. Heča) - Ondra, Mikulica (46. Pilka), Malý, Kolínek - Břečka, Machač, L. Melichárek, Perútka - Svízela, Haša. Trenér: Soukup.
Sigma Olomouc - FC Brašov 2:3 (0:2)
Branky Olomouce: 61. a 90. Varadi.
Sestava Olomouce: Blaha (46. Šustr) - Janotka, Dreksa, Koutný, Vavřík - Pospíšil, Nepožitek, Navrátil - Varadi, Klesnil, Tomeček. Trenér: Uličný.
FK Teplice - Saraňsk 2:0 (0:0)
Branky: 75. Stožický z pen., 77. Jindráček.
Sestava Teplic: Slavík - Vondrášek (80. Šraga), Lukáš (46. Smejkal), Rosa (46. Ježdík), Matula - Čajič (80. Krátký), Ljevakovič (46. Siva) - Dolejš (46. Stožický), Vachoušek (70. Mujagič), Vůch (46. Volek) - Mahmutovič (46. Jindráček). Trenér: Rada.