Rubriky:

Ostatní

Horník se vrací do fotbalu jako ředitel v Chomutově

4. února 2012 10:24 - CHOMUTOV

Ivan Horník, jedna z hlavních postav největší korupční aféry v českém fotbale, začne v pondělí pracovat jako sportovní ředitel třetiligového Chomutova. Někdejší funkcionář Sparty a Žižkova se tak téměř po osmi letech oficiálně vrací na fotbalovou scénu. Jeho angažování potvrdil deníku MfDnes šéf chomutovského klubu Jiří Záruba.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Dvouletý disciplinární trest si Horník odpykal už v roce 2006, ale ve stejném roce odešel od soudu s desetiletým zákazem činnosti ve fotbale. Zbytek trestu mu byl nedávno prominut a jeho dlouholetý přítel Záruba mu vzápětí nabídl místo v severočeském klubu. Chomutov zatím hraje jen o záchranu ve třetí lize, ale Horník už naznačil, že ho chce dostat výš.

Horníkova minulost šéfa klubu neznepokojuje. "Znám Ivana jako člověka, který fotbal umí dělat, něco dokázal. Zajímá mě po profesní stránce," komentoval jeho angažování.

Chomutov bude od příští sezóny hrát na novém stadiónu, který by měl splňovat i ligová kritéria, včetně vyhřívaného trávníku a s tribunami pro 4800 diváků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní