BERN/PRAHA

Lionel Messi zase řádil. Rýsující se přívětivý výsledek fotbalistům Švýcarska díky němu nevydržel. Hned třemi góly srazil soupeře. Argentina vyhrála v Bernu 3:1. Ale zlom v dlouho vyrovnaném přáteláku přišel až v závěru.

Fotbal Messi

Messi s kapitánskou páskou otevřel skóre už v první půli. Vyrovnal také Messi - tedy ten švýcarský. Alespoň tak švýcarského Albánce Xerdana Shaqiriho označoval jeden z transparentů v hledišti. Ne nadarmo si ho už v zimě jako letní posilu z Basileje zajistil za deset miliónů eur Bayern Mnichov.

Ale nakonec přišel ke slovu zase pravý Messi. Svým druhým gólem v utkání krátce před vypršením 90. minuty začal třetí desítku zásahů v národním týmu. A penaltou v nastavení Švýcary dorazil.