RIO DE JANEIRO/PRAHA

Tak to je střelecké selhání. I smůla. Útočník Alescandro z Vasco da Gama nedal dvě penalty proti celku Alianza Lima. Někdy se to tak ve fotbale seběhne. Tentokrát se tak stalo během pár minut utkání jedné ze základních skupin nejprestižnější klubové jihoamerické soutěže Copa Libertadores. Brazilský klub nakonec vyhrál 3:2.

Dvě neproměněné penalty

Alescandro mířil snad až příliš pečlivě. Na jistotu, aby gólman nedosáhl. Jenže první rána ve 49. minutě za stavu 1:1 skončila na břevně. Na tu druhou si brankář Libman sáhl, vytáhl ji na tyč a domácím v tu chvíli zůstalo jen těsně vedení 2:1.

Hosté v Riu zažívali těžké chvíle, někdy to bylo divočejší než nedávný karneval. Nejenže 40 minut hráli o deseti bez vyloučeného obránce, ale kopala se proti nim i třetí penalta. K té už se postavil Juninho. Dal na 3:1, Peruánský celek v oslabení stačil jen korigovat.