Rubriky:

Ostatní

Americká hvězda Solo chce, aby fotbalistky mohly hrát s muži

13. března 2012 19:55 - Barcelona

Podle americké brankářky Hope Solo by měly mít fotbalistky povoleno nastupovat v mužských soutěžích. Dosavadní pokusy několika hráček získat místo v mužském týmu vetovala mezinárodní federace FIFA.

 

Tobias Schwarz, Reuters

"Je to nešťastné, protože my jako ženy potřebujeme mít kde hrát a těch příležitostí jak se vypracovat na světovou špičku není mnoho. Ty hráčky chtěly být nejlepší na světě, Marta, Maribel Domínguezová nebo Hanna Ljungbergová," řekla opora úřadujících vicemistryň světa a olympijských vítězek z Pekingu serveru goal.com na sportovní konferenci v Barceloně.

Třicetiletá brankářka, která poutá na hřišti pozornost svým půvabem a občas dostává od fanoušků z tribuny nabídky k sňatku, se také pokoušela proniknout do mužské soutěže. V roce 2003 po krachu zámořské profesionální ligy fotbalistek chtěla chytat v nižší soutěži za St. Louis, ale rovněž narazila.

"Myslím, že by nám to měli umožnit, když si to někdo zaslouží. Ne z lítosti," uvedla gólmanka klubu Seattle Sounders, která má na kontě 112 reprezentačních startů.

Solová věří, že fotbal jednou vystoupí ze stínu tradičních amerických soutěží a stane se nejpopulárnějším sportem v USA. "Podle studie ESPN je druhým nejpopulárnějším sportem mezi lidmi od 18 do 26 let, takže časem se stane sportem číslo jedna. Rozrůstá se a snad to bude ještě za mého života," uvedla brankářka.

Ženský fotbal zažil v USA velký boom v roce 1999, kdy zápasy mistrovství světa navštívilo přes 780 tisíc diváků. Finále na stadionu v Pasadeně vidělo více než 90 tisíc fanoušků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní