Rubriky:

Ostatní

Živě

FIFA a CAS si podle soudu počínaly v případu Matuzaléma nezákonně

29. března 2012 14:52 - Ženeva

Švýcarský nejvyšší soud prohlásil za "zásadně nezákonné" rozhodnutí mezinárodní fotbalové federace FIFA a sportovní arbitráže CAS v případu fotbalového záložníka Matuzaléma. Sportovní orgány brazilskému záložníkovi hrozily, že přijde o možnost působit ve fotbalu, pokud nezaplatí svému bývalému klubu vysokou pokutu.

V současnosti jednatřicetiletý hráč Lazia odešel v roce 2007 ze Šachtaru Doněck do Zaragozy bez souhlasu ukrajinského týmu. Za porušení kontraktu má Šachtaru podle rozhodnutí CAS spolu se Zaragozou zaplatit téměř 12 milionů eur (296 milionů korun). Španělský tým je však v insolvenci s dluhy přesahujícími 110 milionů eur.

FIFA podle soudu pochybila, když Šachtaru poskytla možnost požadovat pro Matuzaléma zákaz startu, pokud se zpozdí s platbami. "Matuzalém by byl vystaven libovůli svého bývalého zaměstnavatele, jeho ekonomická svoboda by byla byla omezena natolik, že by jeho ekonomická existence byla od základu v nebezpečí," uvedl soud.

Nadále platí povinnost zaplatit původní kompenzaci a pětiprocentní úroky. FIFA se podle agentury AP k rozhodnutí nechce vyjadřovat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.