FC Sydney vypadlo v semifinále, Lavička má po sezóně

Fotbalovému trenérovi Vítězslavu Lavičkovi skončila v australské lize sezóna. Hráči FC Sydney v semifinále prohráli s Wellingtonem Phoenix po dramatické koncovce 2:3. Lavička se může po třech letech vrátit domů a vybírat z nabídek od českých klubů, jak už dříve uvedl.

Lavičkova mise v Sydney končí.

Lavička se v Sydney, které před dvěma lety dovedl k titulu, loučil už před závěrečným zápasem základní části. V něm vybojoval jeho tým účast v play off, v kterém ale hned dohrál.

Po bezbrankové první půli se Wellington dostal do dvoubrankového vedení, ale Sydney dvěma góly Chianeseho během tří minut vyrovnalo. Na prvním gólu se podílel bývalý hráč Sparty či Slavie Slovák Karol Kisel. Poslední slovo měl ale Wellington, který dostal v 85. minutě výhodu pokutového kopu a Ifill ho proměnil.

Lavička už je delší dobu rozhodnutý vrátit se do vlasti, aby trávil více času s rodinou. Nedávno odmítl kvůli své sparťanské minulosti jít do Slavie, jiným nabídkám z českých klubů se nebrání.