Fotbalistky udělaly další krok na ME. Zvítězily v Portugalsku 5:2 díky hattricku Martínkové

České fotbalistky udělaly další krok za postupem na mistrovství Evropy. Ve svém čtvrtém vystoupení v kvalifikaci zvítězily 5:2 v Portugalsku a pojistili si druhé místo ve skupině o tři body před Rakouskem a jen o dva za vedoucím Dánskem, s nímž se utkají ve středu v Praze. Hlavní zásluhu na výhře měla záložnice Sparty Irena Martínková, která během 23 minut vstřelila hattrick.

Svěřenkyně trenéra Vladimíra Hrušky dosud v kvalifikaci ztratily jen remízou v Rakousku. Doma zdolaly Arménii 5:0 a Portugalsko 1:0. A na tým z Pyrenejského poloostrova si vyšláply i na jeho půdě.

Češky poslala už ve 13. minutě do vedení Martínková. Domácí hráčky sice záhy srovnaly, ale opora Sparty dalšími dvěma zásahy ještě do poločasu rozhodla duel ve prospěch Češek. Svůj třetí gól zaznamenala z pokutového kopu za faul na Divíškovou, která v poslední minutě první půle zvýšila už na 4:1.

Po změně stran se oba týmy trefily jednou, na české straně se prosadila Pivoňková. Trenérovi Hruškovi se navíc splnilo přání, aby se hráčky vyhnuly žlutým kartám a byly k dispozici pro středeční duel s Dánskem.

K tomu dojde na Žižkově od 15:30. V případě vítězství se Češky mohou dostat do čela skupiny a výrazně se přiblížit minimálně druhému místu zaručujícímu start v baráži.

Kvalifikace MEve fotbale žen - 7. skupina:
Portugalsko - ČR 2:5 (1:4)
Branky: 20. Rodriguézová, 71. Mendésová - 13., 27. a 36. z pen. I. Martínková, 45. Divišová, 53. Pivoňková. Rozhodčí: Ionescuová (Rum.).
Sestava ČR: Taušová - Pincová, Bertholdová, Mocová, Sedláčková - Cahyková (89. Cvernová), I. Martínková, Pivoňková, Voňková (80. Hoferková) - Divišová, L. Martínková (86. Kožárová). Trenér: Hruška.