Rubriky:

Ostatní

Fotbalista v krajském přeboru zlomil protihráči nohu, vyšetřuje to policie

10. dubna 2012 13:48 - Přerov

Policie se zabývá faulem fotbalisty SK Loštice Jana Mikeše z krajského přeboru. Prošetřuje, zda se nedopustil trestného činu, když při utkání se Sokolem Ústí zlomil faulem nohu protihráči Petru Černotskému. ČTK to dnes řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

 

Petr Horník, Právo

K incidentu došlo v 53. minutě nedělního duelu. "Podezřelý osmadvacetiletý hráč Loštic se pokoušel odkopnout míč a přitom kopnul o tři roky staršího protihráče do nohy a způsobil mu otevřenou zlomeninu bérce," uvedla policejní mluvčí. Mikeš za to dostal od rozhodčího červenou kartu, zraněný Černotský musel být převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde se podrobil operaci. Ústí zápas vyhrálo 3:0.

Podle vedoucího loštického celku Bohumila Zatloukala šlo o nešťastnou náhodu. "Čtyřicet let dělám fotbal, ale tohle jsem ještě nezažil. Foukal silný vítr, tak jsme hráčům říkali, ať se s tím nemažou a raději to vzadu odkopávají. A pak se stane tohle. Černotský byl při zpracování strašně rychlý a Honza Mikeš jej trefil na stojnou nohu vší silou. Nechtěl ho úmyslně zranit, není to člověk, který by chtěl někomu ublížit. Byla to bohužel nešťastná náhoda," řekl Přerovskému deníku Zatloukal.

V roce 2008 rozhodl Ústavní soud, že sportovci v Česku mohou čelit trestnímu stíhání pro ublížení na zdraví a dostat se před soud. Tehdy byl odsouzen Jiří Beneš z východočeské Hoříněvsi, jenž v regionální soutěži na Královéhradecku při nepřiměřeně razantním obranném zákroku způsobil tříštivou zlomeninu lýtka a přetrhl vaz v kotníku Milanu Šimkovi z TJ Sokol Třebeš. Musel mu zaplatit bolestné 130 tisíc korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní