Skácel pomohl Hearts gólem k postupu do finále Skotského poháru

Glasgow

Fotbalisté Heart of Midlothian zdolali i díky brance Rudolfa Skácela již jistého ligového šampiona Celtic Glasgow 2:1 a postoupili do finále Skotského poháru. V něm se utkají v edinburghském derby s Hibernianem, který si postup vybojoval v sobotu výhrou 2:1 nad Aberdeenem.

Fotbalisté Heart´s slaví gól a postup do finále Skotského poháru.

Skóre na glasgowském Hampden Parku otevřel krátce po poločase Skácel. Český záložník dostal přihrávku za obranu, položil si brankáře a svou dělovku namířil přesně pod břevno. V úvodu druhé půle měl ještě několik pokusů, ale i nejlépe mířenou střelu z dálky dokázal brankář vyrazit.

Favorizovaný Celtic si v závěru vypracoval drtivý tlak a tři minuty před koncem srovnal zásluhou Garyho Hoopera. V nastavení však přišel ojedinělý útok Hearts a penalta, kterou proměnil bývalý hráč Celtiku Craig Beattie.

Hearts si finále naposledy zahráli před šesti lety v době, kdy v týmu také působil Skácel. I díky jeho brance ze základní hrací doby tehdy po výsledku 1:1 finále vyhráli 4:2 na pokutové kopy.