Rubriky:

Ostatní

Žalobci poslali soudu kauzu zmizení Miroslava Kříže

21. května 2012 16:09 - Praha

Žalobci poslali soudu případ únosu bývalého místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Miroslava Kříže. ČTK to řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

 

fcviktoria.cz

"Obžalobu jsme podali pro trestný čin zbavení osobní svobody," uvedla Zenklová. Muži tak v případě odsouzení hrozí až šestnáctiletý trest.

Kříž, který dříve působil také ve statutárních orgánech Viktorie Plzeň, zmizel loni 22. května. Jedním z posledních lidí, kteří jej viděli, podle všeho byl tehdejší majitel Baníku Ostrava Tomáš Petera. S Křížem se podle svých slov sešel v sobotu 22. května večer v pražské restauraci Chagall.

Deník Insider na počátku května napsal, že v dokumentech k případu se uvádí, že Rus "společně s dalšími dosud neztotožněnými pachateli ... zbavili Ing. M. K. osobní svobody, a vzhledem k velkému časovému odstupu od jeho zmizení tak způsobili tímto činem jeho smrt". Stíhán je však pouze Rus, který je údajným členem pražského podsvětí. Také zadavatelé únosu jsou prý neznámí. Rus byl podle detektivů pouze vykonavatelem.

Muž v minulosti čelil spolu s viceprezidentem fotbalového klubu Marila Příbram Vlastimilem Spěvákem, příbramským fotbalovým bossem Jaroslavem Starkou a dalšími lidmi obvinění z únosu otce uprchlého kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře Lamberta. Stíhání bylo loni pravomocně zastaveno.

Kříž byl v létě 2009 zvolen do výkonného výboru fotbalového svazu (nyní FAČR). Krátce nato na něj finanční úřad uvalil exekuci, Kříž ale dluhy ve výši pěti milionů korun uhradil a tehdejší předseda svazu Ivan Hašek mu vyslovil důvěru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní